Välkommen till Viacon VA

En specialiserad distributör

Viacon VA erbjuder VA-produkter såsom rör, rördelar, pumpar, brunnar, betäckningar, ventiler, kopplingar med mera samt geotekniska produkter för användning i små och medelstora anläggningsprojekt.

Viacon VA finns på 6 orter i Sverige

Viacon VA har 51 anställda fördelat på 6 orter i Sverige för dig som jobbar inom bygg och anläggning.

Läs mer om Viacon VA

Produkter

Viacon VA distribuerar VA-produkter såsom

  • Rör
  • Rördelar
  • Pumpar
  • Brunnar
  • Betäckningar
  • Ventiler
  • Kopplingar

Kontakta Viacon VA

Namn Tjänst Ort Telefon E-post
SYD        
Magnus Ny Försäljningschef Eslöv 041 32 99 31 magnus.ny@viaconva.se
Dennis Olsson Innesäljare Eslöv 041 32 99 34 dennis.olsson@viaconva.se
Mikael Sundqvist Innesäljare Eslöv 042 16 61 98 mikael.sundqvist@viaconva.se
Hampus Nilsson Utesäljare Eslöv 042 16 61 94 hampus.nilsson@viaconva.se
Henrik Håkansson Utesäljare Getinge 035 583 20

henrik.hakansson@viaconva.se

Lager Eslöv   Åkerivägen 9, 241 38 Eslöv    
Niklas Lundblad Lagerchef   042 16 61 19

Niklas.lundblad@viaconva.se

Lager Halmstad   Ekebergsvägen 19, 310 44 Getinge  

 

Peter Eskilsson Lageransvarig   035 583 24

peter.eskilsson@viaconva.se

Väst      

 

Mikael Blom Försäljningschef  Kungälv  0303 24 37 87 mikael.blom@viaconva.se
Johan Hedengrahn Utesäljare  Kungälv  0303 24 37 90 johan.hedengrahn@viaconva.se
Suzanne Elofsson Säljare  Kungälv  0303 24 37 94 suzanne.elofsson@viaconva.se
Henrik Magnusson Sälj/Inköp Kungälv  0303 24 37 85 henrik.maganusson@viaconva.se
Magnus Hallberg Säljare  Kungälv  0303 24 37 89 magnus.hallberg@viaconva.se
Roger Johansson  Innesäljare  Kungälv  0303 24 37 86 roger.johansson@viaconva.se
Peter Carlsson  Säljare  Kungälv  0303 24 37 93 peter.carlsson@viaconva.se
Niclas Carlsson  Utesäljare  Lidköping

070 233 96 85

niclas.carlsson@viaconva.se
Joakim Ovemyr Innesäljare  Lidköping  072 254 28 14 joakim.ovemyr@viaconva.se
Lager Kungälv   Bultgatan 9C, 442 40 Kungälv 0303 24 60 60   
Josefin Vinterskog Lagerchef   0303 24 37 91

josefin.vinterskog@viaconva.se

Lager Lidköping   Roddaregatan, 531 40 Lidköping  

 

Peter Altersved Lagerchef   0510 54 54 20

peter.altersved@viaconva.se

Mitt      

 

Elisabeth Mineur Försäljningschef  Arlandastad  08 590 99 189 elisabeth.mineur@viaconva.se
Mikael Adams Utesäljare  Arlandastad  08 590 99 171 mikael.adams@viaconva.se
Åsa Ulfsdotter Innesäljare  Arlandastad 08 590 99 143 asa.ulfsdotter@viaconva.se 
Lars Sinkkilä  Offertansvarig  Arlandastad  08 590 99 142 lars.sinkkila@viaconva.se
Tony Lehto Innesäljare Huddinge  08 590 99 177  tony.lehto@viaconva.se
Lager Märsta   Bristagatan 24, 195 60 Märsta    
Pierre Borghoff Lagerchef   08 590 99 188

pierre.borghoff@viaconva.se

Norr      

 

Lars Hedin Försäljningschef  Gävle  026 54 24 85 lars.hedin@viaconva.se
Christer Asplund Säljare  Gävle  026 54 24 79 christer.asplund@viaconva.se
Urban Hedberg Säljare Gävle  026 54 24 76 urban.hedberg@viaconva.se
Lager Gävle   Atlasgatan 9F, 802 86 Gävle    
Magnus Ström Lagerchef   026 54 24 82

magnus.strom@viaconva.se

Cookies är inaktiverat Tillåt cookies.