ViaCon VA

Välkommen till Viacon VA

En specialiserad distributör

ViaCon VA erbjuder VA-produkter såsom rör, rördelar, pumpar, brunnar, betäckningar, ventiler, kopplingar med mera samt geotekniska produkter för användning i små och medelstora anläggningsprojekt.

ViaCon VA finns på 11 orter i Sverige

ViaCon VA har 81 anställda fördelat på 11 orter i Sverige för dig som jobbar inom inom bygg och anläggning.

Produkter

ViaCon VA distribuerar VA-produkter såsom

  • Rör
  • Rördelar
  • Pumpar
  • Brunnar
  • Betäckningar
  • Ventiler
  • Kopplingar

Kontakta Viacon VA
010-47 11 905, växelnummer

 

Namn Tjänst Ort Telefon E-post
SYD        
Magnus Ny Försäljningschef Eslöv 070 495 21 56 magnus.ny@viaconva.se
Hampus Nilsson Innesäljare Eslöv 070 428 45 50 hampus.nilsson@viaconva.se
Dennis Olsson Innesäljare Eslöv 070 776 29 79 dennis.olsson@viaconva.se
Vakant Säljare Getinge 073 330 63 69 andreas.hedstrom@viaconva.se
Lager Eslöv Åkerivägen 9
241 38 Eslöv
Lager Halmstad Ekebergvägen 19
310 44 Getinge
VÄST        
Mikael Blom Försäljningschef  Kungälv  070 268 59 53  mikael.blom@viaconva.se
Johan Hedengrahn Utesäljare  Kungälv  070 688 67 68  johan.hedengrahn@viaconva.se
Suzanne Elofsson Säljare  Kungälv  070 300 43 49  suzanne.elofsson@viaconva.se
Magnus Hallberg Säljare  Kungälv  070 731 31 39  magnus.hallberg@viaconva.se
Roger Johansson  Innesäljare  Kungälv  070 314 25 39  roger.johansson@viaconva.se
Peter Carlsson  Innesäljare  Kungälv  070 390 92 91  peter.carlsson@viaconva.se
Niclas Carlsson  Utesäljare  Lidköping

070 233 96 85

niclas.carlsson@viaconva.se
Joakim Ovemyr  Innesäljare  Lidköping

072 254 28 14

joakim.ovemyr@viaconva.se
Lager Kungälv Bultgatan 9C
442 40 Kungälv
Lager Lidköping Roddaregatan
531 40 Lidköping
Lager Karlstad Gräsdalsgatan 11
654 68 Karlstad
MITT        
Elisabeth Mineur Försäljningschef  Arlandastad  070 325 60 90  elisabeth.mineur@viaconva.se
Mikael Adams Utesäljare  Arlandastad  076 760 85 06  mikael.adams@viaconva.se
Lars Sinkkilä  Offertansvarig  Arlandastad  070 650 35 61  lars.sinkkila@viaconva.se
Louisa Jacobsson  Innesäljare  Arlandastad  08 590 99 176  louisa.jacobsson@viaconva.se
Vakant  Säljare  Huddinge  070 386 97 60  sten.buske@viaconva.se
Vakant Säljare  Huddinge  070 386 99 10  bertil.holmberg@viaconva.se
Tony Lehto Innesäljare Huddinge  08 590 99 177  tony.lehto@viaconva.se
Lager Märsta Bristagatan 24
195 60 Märsta
Lager Huddinge Novagägen 25
141 44 Huddinge
NORR        
Lars Hedin Försäljningschef  Gävle  070 191 36 36   lars.hedin@viaconva.se
Christer Asplund Säljare  Gävle  070 190 23 66  christer.asplund@viaconva.se
Urban Hedberg Säljare Gävle  070 471 14 17  urban.hedberg@viaconva.se
Peter Johansson  Säljare  Umeå  073 274 43 32  peter.johansson@viaconva.se
Lager Gävle Atlasgatan 9
802 86 Gävle
Lager Luleå Norrsågsvägen 47A
972 54 Luleå
Lager Umeå Kontaktvägen 3
901 33 Umeå
CENTRALT        
Mikael Widlund Affärschef, Sverige  Lidköping  070 243 73 17  mikael.widlund@viaconva.se
Kalle Johansson  Supply Chain Mgr  Gävle  070 471 53 41  kalle.johansson@viaconva.se
Pelle Jonsson  Lagerchef, Sverige  Gävle  070 338 10 80  pelle.jonsson@viaconva.se
Andreas Aronsson  Inköpare  Kungälv  070 594 31 12  andreas.aronsson@viaconva.se
Henrik Magnusson  Inköpare  Kungälv  070 515 26 90  henrik.magnsson@viaconva.se
Lager Fellingsbro Hagalundsvägen 7
732 71 Fellingsbro
SYD
Magnus Ny
Försäljningschef
Eslöv
070 495 21 56
magnus.ny@viaconva.se
Hampus Nilsson
Innesäljare
Eslöv
070 428 45 50
hampus.nilsson@viaconva.se
Dennis Olsson
Innesäljare
Eslöv
070 776 29 79
dennis.olsson@viaconva.se
Vakant
Säljare
Getinge
073 330 63 69
andreas.hedstrom@viaconva.se
Lager Eslöv
Åkerivägen 9
241 38 Eslöv
Lager Halmstad
Ekebergvägen 19
310 44 Getinge
VÄST
Mikael Blom
Försäljningschef
Kungälv
070 268 59 53
mikael.blom@viaconva.se
Johan Hedengrahn
Utesäljare
Kungälv
070 688 67 68
johan.hedengrahn@viaconva.se
Suzanne Elofsson
Säljare
Kungälv
070 300 43 49
suzanne.elofsson@viaconva.se
Magnus Hallberg
Säljare
Kungälv
070 731 31 39
magnus.hallberg@viaconva.se
Roger Johansson
Innesäljare
Kungälv
070 314 25 39
roger.johansson@viaconva.se
Peter Carlsson
Innesäljare
Kungälv
070 390 92 91
peter.carlsson@viaconva.se
Niclas Carlsson
Utesäljare
Lidköping
070 233 96 85
niclas.carlsson@viaconva.se
Joakim Ovemyr
Innesäljare
Lidköping
072 254 28 14
joakim.ovemyr@viaconva.se
Lager Kungälv
Bultgatan 9C
442 40 Kungälv
Lager Lidköping
Roddaregatan
531 40 Lidköping
Lager Karlstad
Gräsdalsgatan 11
654 68 Karlstad
MITT
Elisabeth Mineur
Försäljningschef
Arlandastad
070 325 60 90
elisabeth.mineur@viaconva.se
Mikael Adams
Utesäljare
Arlandastad
070 760 85 06
mikael.adams@viaconva.se
Lars Sinkkilä
Offertansvarig
Arlandastad
070 650 35 61
lars.sinkkila@viaconva.se
Louisa Jacobsson
Innesäljare
Arlandastad
08 590 99 176
louisa.jacobsson@viaconva.se
Vakant
Säljare
Huddinge
070 386 9760
sten.buske@viaconva.se
Vakant
Säljare
Huddinge
070 386 99 10
bertil.holmberg@viaconva.se
Tony Lehto
Innesäljare
Huddinge
08 590 99 177
tony.lehto@viaconva.se
Lager Märsta
Bristagatan 24
195 60 Märsta
Lager Huddinge
Novagägen 25
141 44 Huddinge
NORR
Lars Hedin
Försäljningschef
Gävle
070 191 36 36
lars.hedin@viaconva.se
Christer Asplund
Säljare
Gävle
070 190 23 66
christer.asplund@viaconva.se
Urban Hedberg
Säljare
Gävle
070 471 14 17
urban.hedberg@viaconva.se
Peter Johansson
Säljare
Umeå
073 274 43 32
peter.johansson@viaconva.se
Lager Gävle
Atlasgatan 9
802 86 Gävle
Lager Luleå
Norrsågsvägen 47A
972 54 Luleå
Lager Umeå
Kontaktvägen 3
901 33 Umeå
CENTRALT
Mikael Widlund
Affärschef, Sverige
Lidköping
070 243 73 17
mikael.widlund@viaconva.se
Kalle Johansson
Supply Chain Mgr
Gävle
070 471 53 41
kalle.johansson@viaconva.se
Pelle Jonsson
Lagerchef, Sverige
Gävle
070 338 10 80
pelle.jonsson@viaconva.se
Andreas Aronsson
Inköpare
Kungälv
070 59431 12
andreas.aronsson@viaconva.se
Henrik Magnusson
Inköpare
Kungälv
070 515 26 90
henrik.magnsson@viaconva.se
Lager Fellingsbro
Hagalundsvägen 7
732 71 Fellingsbro

Cookies är inaktiverat Tillåt cookies.