Välkommen till Viacon VA

En specialiserad distributör

ViaCon VA erbjuder VA-produkter såsom rör, rördelar, pumpar, brunnar, betäckningar, ventiler, kopplingar med mera samt geotekniska produkter för användning i små och medelstora anläggningsprojekt.

ViaCon VA finns på 11 orter i Sverige

ViaCon VA har 81 anställda fördelat på 11 orter i Sverige för dig som jobbar inom inom bygg och anläggning.

Produkter

ViaCon VA distribuerar VA-produkter såsom

  • Rör
  • Rördelar
  • Pumpar
  • Brunnar
  • Betäckningar
  • Ventiler
  • Kopplingar

Kontakta Viacon VA

 

Namn Tjänst Ort Telefon E-post
SYD        
Magnus Ny Försäljningschef Eslöv 070 495 21 56 magnus.ny@viaconva.se
Conny Olsson Säljare Eslöv 070 495 02 90 conny.olsson@viaconva.se
Hampus Nilsson Innesäljare Eslöv 070 428 45 50 hampus.nilsson@viaconva.se
Andreas Hedström Säljare Getinge 073 330 63 69 andreas.hedstrom@viaconva.se
VÄST        
Mikael Blom Försäljningschef  Kungälv  070 268 59 53  mikael.blom@viaconva.se
Johan Hedengrahn Utesäljare  Kungälv  070 688 67 68  johan.hedengrahn@viaconva.se
Suzanne Elofsson Säljare  Kungälv  070 300 43 49  suzanne.elofsson@viaconva.se
Magnus Hallberg Säljare  Kungälv  070 731 31 39  magnus.hallberg@viaconva.se
Roger Johansson  Innesäljare  Kungälv  070 314 25 39  roger.johansson@viaconva.se
Peter Carlsson  Säljare  Kungälv  070 390 92 91  peter.carlsson@viaconva.se
Niclas Carlsson  Innesäljare  Lidköping

070 233 96 85

niclas.carlsson@viaconva.se
Johan Sixtensson Säljare  Lidköping  070 212 91 25 johan.sixtensson@viaconva.se
Henrik Säfström Säljare  Karlstad 070 386 48 07  henrik.safstromer@viaconva.se
MITT        
Elisabeth Mineur Försäljningschef  Arlanda Stad  070 325 60 90  elisabeth.mineur@viaconva.se
Mikael Adams Säljare  Arlanda Stad  070 760 85 06  mikael.adams@viaconva.se
Lars Sinkkilä  Offertansvarig  Arlanda Stad  070 650 35 61  lars.sinkkila@viaconva.se
Louisa Jacobsson  Innesäljare  Arlanda Stad  08 590 99 176  louisa.jacobsson@viaconva.se
Sten Buske  Säljare  Huddinge  070 386 97 60  sten.buske@viaconva.se
Bertil Holmberg Säljare  Huddinge  070 386 99 10  bertil.holmberg@viaconva.se
Tony Lehto Innesäljare Huddinge  08 590 99 177  tony.lehto@viaconva.se
NORR        
Lars Hedin Försäljningschef  Gävle  070 191 36 36   lars.hedin@viaconva.se
Christer Asplund Säljare  Gävle  070 190 23 66  christer.asplund@viaconva.se
Urban Hedberg Säljare Gävle  070 471 14 17  urban.hedberg@viaconva.se
Peter Johansson  Säljare  Umeå  073 274 43 32  peter.johansson@viaconva.se
Jim Wedegren  Säljare  Luleå  070 287 36 89  jim.wedegren@viaconva.se
CENTRALT        
Mikael Widlund Affärschef, Sverige  Lidköping  070 243 73 17  mikael.widlund@viaconva.se
Kalle Johansson  Supply Chain Mgr  Gävle  070 471 53 41  kalle.johansson@viaconva.se
Pelle Jonsson  Lagerchef, Sverige  Gävle  070 338 10 80  pelle.jonsson@viaconva.se
Andreas Aronsson  Inköpare  Kungälv  070 594 31 12  andreas.aronsson@viaconva.se
Henrik Magnusson  Inköpare  Kungälv  070 515 26 90  henrik.magnsson@viaconva.se
Mia Pettersson  Transportutvecklare  Kungälv  070 601 54 56  mia.petersson@viaconva.se
Leif Falk Affärsutvecklare Kungälv  070 321 44 24  leif.falk@viaconva.se

Cookies är inaktiverat Tillåt cookies.